Šriftas:
Fonas:
Iliustracijos:

Širdies ir kraujagyslių ligų tikimybės įvertinimo paslauga

Poliklinikoje yra vykdoma kardiologinė prevencinė programa „IŠSAMUS ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ LIGŲ TIKIMYBĖS ĮVERTINIMAS”. Pacientus, šiai paslaugai gauti, atrenka šeimos gydytojai.

Atvykstant reikalingas siuntimas iš šeimos ar vidaus ligų gydytojo (F 027/a) su atžyma“ kardiologui dėl KPP“ (kardiologinei prevencinei programai).

Registruotis telefonu (8 37) 409 222, (8 37) 409 233. Neaiškiais atvejais skambinti kardiologui (8 37) 409 231

Širdies ir kraujagyslių ligos (ŠKL) yra pagrindinės Europos šalių gyventojų ankstyvos mirties, neįgalumo priežastys, didinančios sveikatos priežiūros kaštus. Lietuvoje mirštamumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų pastaraisiais metais siekė 56 procentus. Šį rodiklį galėtų sumažinti daugelis veiksnių – didelės rizikos besimptomių asmenų išaiškinimas ir pirminė profilaktika, ankstyva ŠKL diagnostika ir laiku skirtas gydymas, optimali šių pacientų priežiūra.

KARDIOLOGINĖ PREVENCINĖ PROGRAMA (KPP) SKIRTA VYRAMS NUO 40 IKI 55 METŲ IR MOTERIMS NUO 50 IKI 65 METŲ IŠSAMIAM IŠTYRIMUI:

• Kuriems nustatytas metabolinis sindromas arba
  • Sergantiems cukriniu diabetu.

METABOLINIS SINDROMAS NUSTATOMAS, KAI ATITINKA BENT 3 IŠ 5 TOLIAU IŠVARDINTŲ KRITERIJŲ:

• Liemens apimtis: vyrų ≥102 cm, moterų ≥ 88 cm.
  • Trigliceridų kiekis ≥1,7 mmol/l.
  • Didelio tankio lipoproteinų (DTL) cholesterolio koncentracija: vyrų <1,03 mmol/l, moterų <1,29 mmol/l.
  • Padidėjęs arterinis kraujo spaudimas: sistolinis ≥130 mmHg ir diastolinis ≥85 mmHG arba pacientas vartoja spaudimą mažinančius vaistus.
  • Glikemija kraujo plazmoje nevalgius ≥ 5,6 mmol/l.

ASMUO NESERGA ŠKL (IŠL, RITMO LAIDUMO SUTRIKIMAIS).

ATVYKSTANT IŠSAMIAM IŠTYRIMUI BŪTINA TURĖTI:

• Šeimos gydytojo siuntimą F27/a formą (nurodant kodą Z13,6).
  • Asmens širdies ir kraujagyslių ligų rizikos nustatymo anketos kopiją.
  • Asmens dokumentą.
  • Kompensuojamųjų vaistų pasą.

PRIVALOMI TYRIMAI:

• Pilna lipidograma (Bch, MTL, DTL, TG).
  • Glikemija kraujo plazmoje nevalgius (jeigu glikemija 5,6 – 7,8 būtinas GTM, jeigu CD – atlikti HbA1c).
  • EKG
  • ŠKL rizika pagal SCORE.

REIKALINGI PAPILDOMI TYRIMAI:

• CRB.
  • Kalio koncentracija kraujo plazmoje.
  • Kreatinino koncentracija kraujo plazmoje.
  • Mikroalbuminurija (vienkartiniame rytiniame šlapime).
Atnaujinimo data: 2016-03-04