Šriftas:
Fonas:
Iliustracijos:

Vaikų krūminių dantų dengimo silantine medžiaga programa

Silantai – tai dantų ėduonies profilaktikai skirtos medžiagos, mechaniškai uždengiančios dantų vageles ir įdubas, kad į jas nepatektų bakterijos ir angliavandeniai. Nuolatinių krūminių dantų kramtomųjų paviršių dengimo silantine medžiaga programa teikiama vaikams nuo 6 m. iki 14 m. amžiaus.

Silantavimas – neskausminga, keliolika minučių trunkanti procedūra. Procedūros metu danties paviršius nuvalomas, apdorojamas poliravimo pasta ir padengiamas silantu, naudojant labai mažą šepetėlį ar specialų švirkštą. Po to silantas sukietinamas, panaudojant specialią šviesą. Krūminis dantis apie metus laiko formuojasi ir silante esantis fluoras dantį taip susitiprina, kad jis ,,nebebijo“ ėduonies.

Vaikams laiku padengus dantis silantais, net ir praėjus 8 metams, dantų ėduonies atsiradimo galimybė sumažėja 80–90 procentų. Padengtų silantais dantų kontrolė atliekama kiekvieno profilaktinio tikrinimo metu. Jei silantai iškrenta, krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis procedūra kartojama.

 

Geriausia dengti ką tik išdygusius dantukus, nes jie dar būna nevisai susiformavę, emalis porėtas, nevisiškai mineralizuotas. Visiškai dantų mineralizacijai reikia apie poros metų, todėl pirmuosius du metus po išdygimo dantukai yra ypač jautrūs kariesui. Dančiui išdygus, jo vagelės greitai apsineša, atsiranda pirminių ėduonies požymių, o tada silantuoti jau per vėlu – ėduonis tik užkonservuojamas. Todėl gydytojai ir susiduria su pacientų nusivylimu silantais – po jais dantis gali sugesti. Taigi odontologas kiekvieną situaciją priverstas vertinti atskirai.

 

Programos priemonės:

  • tėvų supažindinimas su jų vaikų burnos sveikata;
  • vaikų teisingų burnos higienos įgūdžių formavimo ir vertinimo paslauga;
  • nuolatinių krūminių dantų kramtomųjų paviršių dengimas silantai.

 

Taigi, jei turite 6–14 metų amžiaus vaikų ir dar nepasinaudojote Vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis programa, kreipkitės į savo odontologą. Pasirūpinkite savo vaikų dantukais!

 

Šioje programoje dalyvaujantiems vaikams paslaugos teikiamos NEMOKAMAI, programa finansuojama privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis.

 

Dėl dalyvavimo programoje kreipkitės į gydytoją odontologą arba burnos higienistą.

Parengė
Koordinatorė Ginvilė Petrošiūtė

Atnaujinimo data: 2017-01-03